top of page

АНАЛІЗ  РОБОТИ КАБІНЕТА УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ І ЛІТЕРАТУРИ

ЗОШ І-ІІ СТУПЕНІВ №5 М. КРАСНОАРМІЙСЬКА

Головним завданням роботи кабінету української мови і літератури є забезпечення технічних і методичних передумов для формування інформаційної культури учнів та вчителів, навчальної діяльності учнів, засобами новітніх технологій, наступності між ступенями освіти, єдності між теоретичними і практичними складовими змісту освіти.

У 2012-2013навчальному році кабінет української мови та літератури створив передумови для вирішення таких завдань, як :

  • організації колективного, індивідуального та диференційованого  навчання;

  • організація роботи факультативу «Основи журналістики»;

  • проведення засідань шкільних методичних об’єднань учителів української мови та літератури;

  • індивідуальної    підготовки      вчителя-словесника    до занять,  що сприяють підвищенню його науково-методичного рівня;

  • надання навчально-методичних консультацій педагогічним працівникам закладу;

  • вивчення, узагальнення і популяризації перспективного педагогічного досвіду;

  • підготовки та участі учнів у конкурсах, олімпіадах різних рівнів.

У кабінеті 30 робочих місць для учнів та одне - для вчителя. Кабінет обладнано двома шафами, в яких зберігаються нормативні документи, документація навчального кабінету та предмета, друковані посібники, електронні засоби навчального призначення, дидактичні матеріали з мови та літератури, тестові завдання, тематичні папки, зразки кращих учнівських робіт та проектів, матеріали факультативної та позакласної роботи, підручники, хрестоматії, програмна художня та наукова література, література рідного краю, експозиційні матеріали, технічні засоби навчання тощо.

У кабінеті є змінні та постійно працюючі стенди: «Державні символи України», «Готуємося до тематичної атестації та ЗНО», «Мова - духовне багатство народу», «Світлини української літератури», «Чарівна тайна слова», «Життя людини - найвища цінність!», «Мовні обов’язки громадян», змінні стенди з української мови «Важкі випадки правопису», «Головні та другорядні члени речення», «Частини мови», а також стенди, які відображають основні етапи літературного процесу в Україні.

Постійно діючий панорамний куточок «Великі українці» у 2012-2013 н.р. присвячений Т.Г.Шевченку. Тут розміщені портрет поета, малюнки дітей із зображенням шевченкової селянської хати, українського пейзажу, українських символів. Куточок прикрашає вишитий  ученицею школи рушник із яскравим національним орнаментом.

Протягом року були організовані та проведені конкурси присвячені Дню писемності, Шевченківський тиждень та День рідної мови.  Також систематично походить фестиваль знавців української мови «Гравікон».

Силами вчителів і учнів поповнився кабінет роздатковим матеріалом з української мови  і літератури (картки із різнорівневими завданнями для уроків контролю знань, тексти для контрольного читання мовчки та аудіювання для учнів 5-9 класів, орфографічний тренажер ), таблицями  до  тем з української мови «Орфографія», «Морфологія»; оформлені папки «Нестандартні уроки з української мови і літератури», «Як підготуватись до ЗНО», «Вивчення життя і творчості Т. Шевченка в школі», «Історія Донбасу у творах письменників рідного краю», «Педагогічний досвід »; систематизовані учнівські реферати; підібрані дидактичні матеріали з теми «Складне речення».

Вчителями був виготовлений дидактичний матеріал для учнів 8- 9 класів з розвитку мовлення , поповнилась фільмотека відео фільмами «Мій Шевченко», «Гра долі». Також у кабінеті організували методичний куточок для занять самоосвітньою діяльністю.

Для вчителів української мови і літератури в кабінеті наявні навчальні програми для 5-11 класів, зразки поурочних планів з предметів, роздавальний матеріал, додаткова методична та періодична література. За допомогою цих матеріалів вчителі-предметники мають можливість добре підготуватися до уроків і проводити їх на високому ідейно-методичному рівні.

У кабінеті постійно відбуваються засідання методичного об’єднання, на яких розглядаються питання нових підходів у методиці викладання мови та літератури, пошуки нових шляхів підвищення ефективності уроку, обмін думками і досвідом, обговорення відкритих уроків вчителів школи і міста. Також особлива увага приділяється періодичним видання «Дивослово», «Українська література в школі», які дають змогу підготовити різні доповіді та виступи на засіданнях ШМО.

На базі кабінету проходять факультативні заняття з «Основ журналістики». Учні 10-11 класів набувають знань з громадянської освіти, оволодіння навичками роботи з ЗМІ, вміння працювати в команді, застосування навичок критичного мислення на практиці. Кабінет є осередком редакційної колегії шкільного журналу «Ювента», який виходить щомісяця.

Проводилася підготовка учнів до участі в міській олімпіаді з української мови і літератури, але результати виявились дуже низькими. Тому одним із головних завдань роботи на наступний навчальний рік є удосконалення роботи щодо підготовки учнів до міських олімпіад і конкурсів.

Залишились невирішеними ще такі питання :

  • накопичування  достатньої кількості навчально-методичний посібників щодо підготовки до ЗНО;

  • оснащення кабінету більш сучасними засобами навчання.

 

Завдання на наступний навчальний рік:

  • активно використовуються матеріали кабінету на уроках української мови та літератури, факультативу з «Основ журналістики», у позакласній роботі;

  • систематично накопичувати  матеріал тематичних папок  та створити нові «Розвиток зв’язного мовлення», «Кольорове слово»;

  • поповнити  дидактичний матеріал для учнів 5-х класів;

  • поповнити кабінет наочними посібниками з української літератури «Ілюстрований словник з теорії літератури»;

  • створити постійно діючий стенд «Вшанування пам’яті Т. Шевченка» до 200-річчя від дня народження Кобзаря;

  •  поповнювати кабінет художньою літературою для позакласного читання видавництва «Ранок» із серії «Українські класики»;

  • придбати за рахунок спонсорської допомоги додатковий інформаційний куточок «Безпека життєдіяльності».

відувач кабінету                                                                Т.П. Журба

 

 

bottom of page